Aktuality, strana 15

 
 

Držáky na květinyDržáky na květiny

Umělecké kovářství Mittner vyrábí kované zábrany na padání květináčů a truhlíků z parapetů oken. Tyto držáky nejenom zabraňují spadnutí a škodě na majetku, ale jsou i velice estetické, a v mnoha případech jsou dominantou fasády domu.
 

ŘEMESLO ŽIJE - článek kolegů Slavaty a SedlákaŘEMESLO ŽIJE - článek  kolegů Slavaty a Sedláka

Kovářské dílny bývají dnes často propojeny se zámečnickými. „ Obě profese se pak okrajově také věnují pasířině, což jsou ozdobné práce z barevných kovů. Je to nutnost, aby dílna mohla vůbec fungovat z ekonomického hlediska ," popisuje Zdeněk...
 

Kované zábradlí balkónůKované zábradlí balkónů

Minulý týden dokončilo naše kovářství balkónové zábradlí na starším rodinném domě,který prochází celkovou rekonstrukcí. Domy z 80 let minulého století pomale dosluhují a majitelé se na nás obracejí s výrobou nových kovaných zábradlí.
 

Vybavení vinných sklepůVybavení vinných sklepů

Umělecké kovářství Mittner dodává veškeré kování k vybavení vinného sklepa. Jedná se především o různá kovaná světla, kované svícny , kované držáky na koštýře, stojany na vína, kované kliky, kované panty atd....
 

Kolo pro radostKolo pro radost

Inspiroval mě pan Zimovčák, který jezdí na takovém kole po celém světě a dává si vysoké cíle. I já jako kovář si dávám vysoké cíle,tak jsem si od něho půjčil závodní speciál a začal přemýšlet o výrobě.