Stavební firmy a jejich zadávání zakázek

Sdílet na:
 

Jsem majitelem uměleckého kovářství 23 let a často spolupracuji se stavebními firmami, především malými. U větších stavebních firem je problém v tom, že na prvním místě je cena a prakticky nikoho nezajímá kvalita práce.

Často dostávám kovářské práce k nacenění, ale nemohu solidní cestou provést cenovou kalkulaci, protože dostanu neúplné a nekvalitní podklady a zadání. Rozpočtáři ve větších stavebních firmách většinou splní svůj úkol obeslat 2 až 3 umělecké kováře a dostat zpět ceny za kované ploty, kované zábradlí, pojezdové brány atd, ale nezajímá je jak bude vše provedeno. Pak se často stane, že ceny jsou tak rozdílné, že se na kováře dívají jako na blázny. Na obranu všech kovářství můžu říct to, že blázni nejsme, jen každé umělecké kovářství pracuje jinak a s jinými podklady.

Máme cech uměleckých kovářů a na svých schůzích jsme se často bavili co s tím, ale žádné rozumné stanovisko jsme nenašli. Proto já sám za svoje umělecké kovářsví jsem k této problematice přistoupil tak, že na neúplné a nepřesné zadání nereaguji a cenové kalkulace nedělám. Kontaktuji vždy zadavatele kovářských prací a vyptám se na vše co k solidní kalkulaci potřebuji. Většinou dostanu tuto odpověď. Pane my víc nevíme, máme takovéto podklady, to nám naceňte a hotovo. Jsme solidní umělecké kovářství na trhu 23 let , a tak si nemůžu dovolit dělat ceny od pasu. To poškozuje moje jméno uměleckého kovářství Mittner.

Kované bránykované zábradlí či kované oplocení, které se nejčastěji objevují v požadavcích stavebních firem o kalkulaci mají svá specifika, na které je potřebné upřesnit a doladit detaily provedení. V minulosti i architekti dělali více provádějících projektů pro profese jako je kovář, truhlář atd., ale vzhledem k ekonomické situaci se šetří i tam. Je to bohužel na škodu věci, protože pak kované zábradlí, kované oplocení, nebo kované brány vybírá majitel objektu a ten většinou nemá estetické cítění a dopadá to tak,že na moderních stavbách nacházíte zábradlí čistě barokní, nebo na funkcionalistické vile najdete prvky secese. Někdo může polemizovat nad otázkou proč to neřeší kovář. Vždy se majitel objektu a zadavatel zakázky nedá přesvědčit, a chce to s čím přišel.

Většina kovářství to vyrobí a neřeší to, protože má kovářskou práci. Moje umělecké kovářství má tu výhodu, že to nemusí řešit za každou cenu, protože zakázek máme mnoho a nejsme na nikom závislí a zakázky si vybíráme kvalitní, pěkné, dobře připravené podkladově, solidně vykomunikované s konečným zákazníkem. Některé stavební firmy a lidé konečně pochopili, že nejsme kovářství ,které tu za měsíc nebude, ale že tu bude i za dalších 20 let, a mohou se k nám stále vracet a to 7 dní v týdnu. Toto je ta nejlepší reference našeho uměleckého kovářství Mittner.

 
 
 

© 2021 - Umělecké kovářství Mittner, Umělecké kovářství Praha, On-line marketing - Marketingwebu.cz
Krbové nářadí, kované kliky, kované ploty