Kovářství v moderním světě

Sdílet na:
 

Mnoho lidí si myslí, že kovářství je jen historické řemeslo a v dnešní době se s ním setká jen na historických jarmarcích a vánočních trzích. Dnešní kovářství, které jde s dobou a sleduje moderní trendy tak jako to naše, má o práci postaráno. V moderních interiérech je kovaný doplněk velice zajímavý a ve většině případů se stává dominantou.

Kované výrobky, které jsou navrženy architektem a po řemeslné stránce pěkně provedeny v našem kovářství jsou ozdobou každého moderního domu. Mnohokrát spojujeme moderní design s klasickým slohovým stylem a výsledek je ohromující. Některé kovářství se specializuje  na klasickou kovářskou výrobu s mnoha kovanými výrobky, jiné kovářství se posunulo o stupínek výše a zařadilo do své kovářské výroby prvky uměleckého kovářství a ti nejlepší z nás míří ještě výše a zařazují prvky moderního designu do kovaných soch a skulptur. V mnoha kovářstvích se setkáte s mnoha opravdovými mistry svého oboru. 

Na  kovářských setkáních je vidět historie , současnost, a to v provedení a pojetí kovaných výrobků. Dnešní doba je o nerezu, skle, jednoduchých liniích. Klasické kovářství je trochu na ústupu , ale nedá se říci, že kovářství vymírá. Jen hledá svoji další cestu , tak jak tomu bylo po staletí. Kovářství nevymře, protože práce s kovem se nedá ničím na světě nahradit.

kovářství Mittner