Aktuality Praha

 
 

Praha město kováři milované Praha město kováři milované

Již několikrát jsme zmiňovali, že Praha patří k nejoblíbenějším městům našeho uměleckého kovářství. Kouzlo staré Prahy, jejích uliček a malebných zákoutí, je pohlazením pro duši a velkou inspirací pro naši práci.
 

Restaurování dveří v PrazeRestaurování dveří v Praze

Restaurování starých kovářských děl, kterých je v Praze spousta, je poměrně náročné. Ale v našem Uměleckém kovářství Mittner, máme rádi výzvy. Opravit kované zábradlí, mříž, bránu nebo cokoliv jiného, vyžaduje zručnost a cit ...
 

Praha a naše zakázkyPraha a naše zakázky

Praha patří k oblíbeným místům našeho uměleckého kovářství. Tohle krásné město, z něhož dýchá tempo současného života i historie, je pro naši práci inspirativní. Krásná díla kovářských mistrů potkáte v historickém centru téměř všude ...
 

Kovaná brána v PrazeKovaná brána v Praze

Při renovaci kovaných děl často nejde pouze o doplnění a opravu drobností, ale někdy se dá zachovat pouze malá část z celého díl. Při restaurování kovové brány na prvorepublikové vile zůstalo použitelných pouze 40 procent původních prvků.
 

Restaurování květinových truhlíků a zábradlí v PrazeRestaurování květinových truhlíků a zábradlí v Praze

Na měšťanských domech nejenom v Praze se často objevují kovaná zábradlí a držáky na květinové truhlíky. Tyto kované prvky v žalostném stavu byly do našeho uměleckého kovářství Mittner přemístěny k restaurování.