Samonosné brány

Sdílet na:
 
 

Samonosné brány představují řešení pro vjezdovou cestu k soukromému domu i provozovně. Nabízí mimořádnou pevnost a odolnost ve vztahu k zabezpečení objektu. Při realizaci nekladou přílišné nároky na stavební úpravy. Dovolují zapojit automatické pohony, ale i při ručním ovládání zjednodušují obslužnost prostoru. Vzhled brány je možné uzpůsobit konkrétnímu stylu okolí.

Pevná konstrukce

U samonosné brány je třeba zajistit konstrukci s ohledem na maximálně pevné kotvení. Podstavec musí pracovat s velkou nosností a vyrovnat se s mechanickou zátěží. Vždy volíme řešení, které předjímá i možné špatné zacházení. Konstrukci realizujeme s vyššími nároky, aby vyhověla za všech okolností. Zpravidla navrhneme konstrukci s nosným podstavcem, který kotvíme pomocí šroubů přímo do betonového základu.

Spolehlivý provoz po celý rok

Zavěšení křídla brány musí zaručit bezproblémový chod i v nepříznivých podmínkách. Zimní období přináší změny v podkladu a vytrvalé sněžení může omezit prostor v ploše otevírání vrat. Křídlo je v konstrukci zavěšené nad zemí s dostatečnou rezervou, která zajistí pohodlnou obsluhu bez nutného odhrabání sněhu. V případě větších výkyvů dovoluje snadnou údržbu.

Moderní vybavení pro každý dům

Samonosné brány můžou kombinovat automatický i poloautomatický pohon. Ovládací prvky i pohon jsou usazeny do sloupku, tím je zajištěna základní ochrana před poškozením. V případě výpadku elektřiny nebo jakékoli poruchy je možné brány jednoduše odblokovat a ovládat manuálně.

Estetické řešení

Celkový vzhled brány můžeme řešit přesně podle vašich představ. Brána může využívat klasický obdélníkový tvar, horní linie může předjímat klenutí nebo výraznější zdobné prvky. Výplň polí řeší jednotlivé sloupky, k pevnému kovu je však zajímavou variantou i dřevo.

 
© 2024, Umělecké kovářství Mittner - Brno
| Aktuality | Marketing