Výroba kovaného lustru

Sdílet na:
 

Chceme Vám dopřát malé nahlédnutí „pod pokličku“ naší práce. Stejně jako každý kuchař uvaří podle téhož receptu jinak než ostatní, protože má svoji jedinečnou chuť, vlastní vychytávky a „tajemství šéfkuchaře“, také každý kovář má svůj osobitý styl, svoje vychytávky a „tajemství mistra kováře“.

Jakýkoliv výrobek z našeho uměleckého kovářství, který vyrábíme na zakázku, samozřejmě začíná konzultací se zákazníkem. Probereme jeho představu, místo, kde bude výrobek umístěn - a už v téhle fázi se nám začíná v hlavě rodit nápad. Ten pak musíme přenést na papír, postupně doladit a znovu probrat se zákazníkem. Teprve potom můžeme vyhrnout rukávy a pustit se do práce.

Zatím to tak nevypadá, ale tohle bude šestiramenný kovaný lustr. Nákres, technické poznámky, výroba jednotlivých částí. Preciznost a přesnost provedení je nezbytná.

Další fáze – udělat z dvojrozměrného obrázku trojrozměrný objekt. Spousta měření, mravenčí práce, opět preciznost a přesnost.

Za nás kováře hotovo. Ale protože si zákazník přál zdobnější variantu, ještě zde musí ukázat své umění pozlacovač. A tohle je výsledek. Tři týdny práce uměleckého kovářství Mittner.