Umělecké kovářství v dnešní době

Sdílet na:
 

Kovářství patří mezi řemesla, jež provází lidstvo celé věky. Stejně jako ostatní lidské činnosti, i kovářství sloužilo nejprve především pro praktické účely. Postupným vývojem vznikal obor umělecké kovářství, který v současnosti převládá a je velmi žádaný.

Lidé se vrací k tradičním řemeslům, upřednostňují kvalitu a osobitost ruční práce. Naše umělecké kovářství  Mittner je malá firma s dlouholetou tradicí. Naši zákazníci pro nás nejsou pouze zákazníci. Jsou to pro nás především lidé se svými příběhy a sny, jež jim pomáháme plnit. Za každým kovaným výrobkem z naší dílny vidíme konkrétního člověka. Nerozlišujeme, zda jde o dlouhý kovaný plot, zlacenou kovanou bránu nebo o malý kovaný svícen. Každý zákazník je pro nás důležitý. Nejen kvalita práce, ale i osobní kontakt a individuální přístup udělaly z uměleckého kovářství Mittner místo, kam se lidé rádi vracejí a doporučují nás dál. Se spoustou našich zákazníků máme za ta léta velmi osobní i přátelské vztahy.

kovaná bránakovaný svícen

Umělecké kovářství a jeho nezastupitelné místo v dnešní době

Umělecké kovářství má mezi tradičními řemesly své nezastupitelné místo a prolíná se napříč různými obory od stavebnictví přes zahradní architekturu, městskou architekturu, interiérový design atd. Vyvíjí se s dobou, přizpůsobuje se měnícím se stylům, požadavkům na povrchové úpravy či barvy.

V současné době jsou nejžádanějšími barvami černá grafitová a antracitová, jejichž obliba je patrná i na ostatních stavebních prvcích jako jsou střechy, okapy, okenní výplně, kamenné obklady a další. Kované doplňky v prvotřídní kvalitě podtrhnou, doplní a zvýrazní charakter budovy, ať už jde o rodinný dům nebo komerční objekt.

Na webových stránkách uměleckého kovářství Mittner si můžete prohlédnout zmiňované povrchy různých kovaných výrobků na fotografiích z konkrétních realizací.  V záložce „povrchové úpravy" jsou také ukázky dalších variant barevných odstínů. Neustále sledujeme novinky na trhu, zkoušíme produkty různých výrobců a vybíráme vždy barvy nejvyšší kvality s vysokou odolností. Do exteriéru aplikujeme pod barvu ještě žárový zinek, jehož životnost přesahuje 30 let a zabraňuje korodování. Kované výrobky a železo všeobecně je dokonale ochráněno proti povětrnostním vlivům a může sloužit a zkrášlovat naše okolí po desetiletí bez dalšího potřebného zásahu.