Umělecké kovářství na venkově

Sdílet na:
 

Obliba bydlení na vesnici má již několik let stoupající tendenci a s tím souvisí i vzrůstající poptávka po výrobcích od uměleckých kovářů. Kované ploty a brány ladí k nově postaveným domům stejně jako k původním domům a stavením typickým pro každý region. Různorodost a jedinečnost každé zakázky je to, co nás v uměleckém kovářství Mittner baví a naplňuje.  Selské stavení nebo statek sloužící mnoha generacím má své nezaměnitelné kouzlo. Často jsou zde již kované výrobky s rukopisem původního místního kováře. Našim úkolem tedy je zrekonstruovat a zrenovovat tyto mnohdy doslova kovářské poklady a s citem na ně navázat. U takových zakázek používáme spíše tradiční techniky kovářské práce, přizpůsobujeme barevné odstíny, dobové detaily a kopírujeme rukopis starých mistrů.

Kované doplňky se krásně hodí k rustikálnímu stylu venkovských domů. V kombinaci s přírodními materiály jako jsou dřevo, kámen nebo cihly podtrhují atmosféru domu, evokují pocit domova, zázemí, rodinných hodnot a tradic.
Každá zdařilá rekonstrukce může těšit nejen nás a majitele nemovitosti, ale přináší i kulturní a estetické zhodnocení dané vesnice.

 


V uměleckém kovářství Mittner najdete inspiraci, radu a jistotu, že společně dokážeme naplnit vaši představu, nebo ještě lépe – překonat ji.