Rekreační objekty a vinné sklepy

Sdílet na:
 

U objektů, které nejsou využívány každodenně, mohou některé výrobky z kovářské dílny plnit také ochrannou funkci. Jsou to především chaty, chalupy a vinné sklepy, které často stojí na odlehlejších místech. Zde jsou žádaným prvkem kované mříže před dveře opatřené bezpečnostními zámky, dále okenní mříže nebo kované panty a zástrče, pokud jsou okna opatřena dřevěnými okenicemi.

kovaná mříž do okna

Pro vinaře mohou být kované mříže stylově zdobeny třeba vinným hroznem a listy, někdo volí písmena jména nebo názvu vinařství. Oblíbené jsou i kované nápisy a vývěsní štíty na fasády. Na webových stránkách uměleckého kovářství Mittner se můžete inspirovat ve fotogalerii.

Kované mříže jsou vinaři používány nejen u vchodu do sklepa, ale také třeba jako ochrana archivních vín. Oblíbené jsou kované boxy na vínokované stojany na lahve a závěsné držáky na skleničky. Někdo zůstává u tradičnějšího stylu zařízení, někdo ž se ale přiklání i k modernějšímu pojetí. V poslední době je žádaná kombinace kovu se sklem. Tento prvek je velmi zajímavý.  Celý interiér díky němu získá vzdušnost a moderní eleganci. K vinným sklepům, chatám a chalupám kované prvky patří. Dodávají jim styl a jedinečnost.

Každý vinař se chce odlišit od ostatních nejen kvalitou vína, ale i svým sklepem a doplňky v něm. Umělecké kovářství Mittner dodává léta své výrobky do vinařských oblastí, spolupracuje s vinaři, a pomáhá podtrhnout každého z nich. Před stavbou samotnou, nebo blížící se rekonstrukcí, je nejlepší kovářství navštívit a zkonzultovat svoji představu. Doporučíme vám, co vše se dá ve sklepě zrealizovat, společně najdeme styl, který vám vyhovuje a vy pak můžete se stavební firmou vyřešit stavební připravenost podle potřeby a našeho doporučení.

kované stojany na víno

kovaný držák na sklenice

 
 
© 2024, Umělecké kovářství Mittner - Brno | Aktuality | Marketing