Oprava a renovace litinového kříže firmou Mittner na hřbitov v Podivíně

Sdílet na:
 

Na několika fotografiích Vám představuji opravu a renovaci litinového kříže, který byl opraven v našem uměleckém kovářství Mittner.

Na fotografiích je vidět stav před renovací, průběh opravy a hotové dílo. Na kříži bylo mnoho oprav, které byly dost časově náročné. Byl rozebrán korpus kapličky, některé díly se musely nechat dle předlohy znovu odlít a pak zpět nainstalovat na původní místo. Po odstranění starého nátěru se objevily na některých místech litiny trhliny, které jsme museli zavařit speciálními elektrodami. Po celkové opravě kříže jsme nechali celý kříž našopovat zinkem, ten jej dobře ochrání proti povětrnostním vlivům. Na zinek jsme nanesli černou matnou barvu s přísadou grafitu. Na přání zákazníka byly některé části Krista, kříže a kapličky pozlaceny.

Na fotografiích je vidět, provedenou práci našeho kovářství, které věnuje renovacím značnou část své výroby.

Montáž byla velice náročná, protože litinový kříž vážil kolem 1,5 tuny a manipulace s takovým kolesem jak v dílně, tak přímo na stavbě vyžadovala znalosti, zkušenosti a velkou pozornost.

Po montáži dostalo naše umělecké kovářství Mittner pochvalu na zadavatele zakázky za dobře odvedenou práci a profesionální přístup.

 

před rekonstrukcí celkový pohled  před rekonstrukcí polocelek

nakládka kříže 

kříž po rekonstrukci 

po rekonstrukci polocelek 

po rekonstrukci detail 

 
 
© 2024, Umělecké kovářství Mittner - Brno | Aktuality | Marketing