Krbové sady nářadí a příslušenství ke krbu

Sdílet na:
 

Ke každému krbu patří kované krbové příslušenství. V první řadě se jedná o rošt do krbu,na kterém hoří oheň . Rošt do krbu se dává proto, aby oheň lépe hořel a zabránilo se zničení dna krbu. Rošt bývá umístěn cca 5 cm nad dnem krbu.Pod rošt proudí vzduch a to podporuje hoření dřeva.Kované rošty do krbu se dělají v mnoha provedeních. Nejčastěji se na ně pužívá čtyřhran 20/20mm a to z důvodu masivnosti a dlouhodobé životnosti roštu.

Dalším důležitým příslušenstvím ke krbu je krbové nářadíKrbové nářadí se dělá buď na stojanu, nebo na zavěšení na zeď. Může být o dvou , třech , nebo čtyřech kusech a to vždy podle přání zákazníka. Obvyklá délka krbového nářadí bává 60 až 70 cm. Nejčasteji se používají čtyři kusy a to: kovaná lopatka , kovaný háček , kovaná vidlička , smetáček. Na přání zákazníka se dělají i kleště a to dvou provedení . Klasické čelisťové , nebo ve tvaru pinzety. Z praktického hlediska je lepší využívat jen lopatku,smetáček,háček a vidličku, protože kleště se hůře ovládají a dělají problém hlavně ženám při přikládání. Vzít polínko do ruky a přiložit je prostě jednoduší.

Některé krby mají vestavěný prostor pro dřevo, a ty které ho nemají musí mít vedle sebe kovaný koš na dřevo a třísky. Kované koše na dřevo bývají ve spodní straně opatřeny plechem,aby třísky a kůra nepadaly na podlahu a nebyl kolem krbu nepořádek .Koše se dělají v různých tvarech , šířkách i výškách. Na designovém provedení koše dost záleží,protože se stává částí Vašeho interiéru.

Dalším doplňkem bývají krbové zápalky na které máme v nabídce i kované stojánky. Nepostradatelným pomocníkem je to vzduchový měch, který Vám pomůže rozdmýchat oheň a to rychle a jednoduše. Veškeré příslušenství ke krbům najdete na našich www. stránkách nebo v našem e- shopu.

Veškeré doplňky ke krbu od nás jsou designově sladěny k sobě a jednotlivé kované prvky se prolínají do všech dílů. V neposlední řadě jsou to zástěny před krb, nebo kovaná dvířka se síťkou která zabraňuje střílení jisker do interiéru. Síťka může být nahrazena i žáruvzdorným sklem. Vše se vyrábí na přání zákazníka, který může využít i naši poradnu a to zcela zdarma.

Volejte umělecké kovářství Mittner na te.l 608 107 107 a tam Vám vždy dobře poradí.

 
 
 

© 2021 - Umělecké kovářství Mittner, Umělecké kovářství Praha, On-line marketing - Marketingwebu.cz
Krbové nářadí, kované kliky, kované ploty