Krbové doplňky

Sdílet na:
 

Léto pomalinku končí a je potřeba přemýšlet o zimních doplňcích. Jako každý rok začíná krbová sezóna a je potřeba se včas vybavit doplňky, které neodmyslitelně patří ke krbům.  Na tyto doplňky a jejich výrobu je specialista firma Mittner- umělecké kovářství.

Do otevřených krbů se vkládá železný rošt, který nejen plní funkci estetickou, ale i praktickou. Rošt je od spodní části krbu osazen o několik centimetrů a to podporuje lepší hoření dřeva ze spodní části krbu. Dále rošt má tu výhodu, že jej po několika letech opotřebení a opálení můžete vyměnit za jiný a nemusíte vyměňovat šamotové cihly, které by bez roštu dosti utrpěly.

Dalším neodmyslitelným pomocníkem je krbové nářadí. Nářadí je buď na stojanu, nebo se připevní na zeď. Nářadí se vyrábí v mnoha provedeních. Nejčastěji používané díly jsou: lopatka, smetáček, pohrabáč, vidlička. Někdy se používají i kleště klasické nebo pinzetové.

Většina krbů má ve svém těle prostor pro dřevo. Pokud ne, tak je potřeba krboviště doplnit o koš na dřevo, který slouží k zásobárně dřeva pro daný okamžik, a dále také pro pozvolné vysychání dřeva, které bylo doneseno z venkovního vlhkého prostředí.

Naše kovářství se víc jak 30 let specializuje na výrobu a dodávku těchto produktů. Některé si můžete přímo zakoupit v naší specializované prodejně v Brně anebo si je objednat pomocí   e-shopu.

Výrobky firmy Mittner jsou vždy dobrým pomocníkem při Vašich zimních večerech.

 krbové doplňky

krbové doplňky 02

koš na dřevo

koš se dřevem

rošt do krbu

rošt do krbu jiný