Kované kliky, klepadla a panty

Sdílet na:
 

Jednou z relativních maličkostí v nabídce uměleckého kovářství Mittner jsou kované kliky. Protože víme, že na každé maličkosti záleží a precizní detaily dotvářejí dojem dokonalého celku, naše kliky tyto požadavky rozhodně splňují. Na našem webu v záložce „kliky, panty, klepadla" najdete mnoho typů kovaných klik a kovaných štítků, které se dají různě kombinovat. Dveřní kování může být zdobené rýhováním, může mít různé vzory a tvary. Zvolit lze klasickou kliku, pevnou kouli či kované madlo. Dveře, vrata i dřevěná dvířka bývají doplněna nejen kovanou klikou, ale také, kovanými panty případně kovanou zástrčkou.  Pokud mají dveře skleněnou výplň, hezky vypadá i přidaná kovaná mřížka, zajímavým prvkem, který odliší vaše dveře od ostatních, je kované klepadlo. I těch máme v nabídce několik typů a tvarů, kované klepadlo může být kombinováno třeba i s kamenem. Kliky se štítky vyrábíme tak, aby si je každý, pokud chce, mohl namontovat sám. Z důvodu mohutnosti samotné kliky, která přeci jenom něco váží, používáme dvojího zabezpečení kliky proti vysunutí, aby se vám nestalo, že se někde zabouchnete a nemůžete se dostat dovnitř ani ven.

kovaná madla

Všechny výrobky jsou samozřejmě opatřeny velmi kvalitní povrchovou úpravou. Pod vrchní barvou s lakem je klika pozinkována, což zabraňuje případné korozi ve venkovním prostředí.

Dveřní kování může být rozšířeno i kované panty. Ty děláme buď klasické nebo tzv. falešné.
Klasické panty mají i protikus s čepem, který je ukotven do zárubně. Tento typ pantu má své plusy i mínusy. Pozitivem je, že pant je celistvý, krásně kovaný jako celek. Nedostatek této varianty spočívá v tom, že se nedá seřizovat, když dveře začnou pracovat. Dříve se takto panty vyráběly, ale občas bylo nutné dveře ve středové části přihoblovat, aby plynule zavíraly. To nebyl problém, protože se dveře dělaly pouze ze dřeva, se kterým se dá průběžně pracovat. Dnes se k výrobě dveří používají častěji jiné materiály, u nichž dodatečná úprava není možná. Proto je tu druhá varianta pantů falešných. Truhlář dodá kompletně dveře i se seřizovacími panty a my jen jako ozdobu panty k těm stávajícím přiděláme a vše se barevně sjednotíme. Dveře se dají seřizovat a pant je esteticky pozvedne.
V našem kovářství vám obě varianty rádi ukážeme a podle typu dveří doporučíme tu nejvhodnější.

kovaná klika koulekované klepadlokované klepadlo

 
 
© 2024, Umělecké kovářství Mittner - Brno | Aktuality | Marketing