Kované brány

Sdílet na:
 

Pokud je dům více odsazen od hranice pozemku, preferují většinou majitelé pro větší pocit soukromí ohraničení pozemku plotem. Kovaný plot je vhodnou variantou, když chceme nechat vyniknout dům, zachovat pocit vzdušnosti a současně jednoznačně vymezit vlastní prostor. V takovém případě je součástí plotu i kovaná brána a vstupní branka.

kované branky

Kovaná brána samozřejmě nemusí být pouze součástí kovaného plotu, ale může tvořit samostatný prvek zasazený do kamenné, cihlové či jiné zdi. Podle toho je zvolena její výška a další parametry. Od těch se odvíjí i způsob otvírání. Brány jsou samozřejmě na dálkové ovládání, mohou být pojezdové nebo otevírací. Umělecké kovářství Mittner spolupracuje s dodavateli motorů a technologií s tím souvisejících, takže zákazníkovi je brána předána plně funkční. Jak doba postupuje, tak postupuje i technika s ní. Dnes se brány dají ovládat nejenom za pomocí ovladačů, ale i mobilních telefonů a tzv. chytrých domácností.
Kovářské řemeslo má jednu výhodu, že se dá přizpůsobit každému dobovému stylu a provedení. Proto naše řemeslo najdete na vícero objektech. Kované brány a branky se dělají většinou z plných kovaných profilů, ale na moderních objektech používáme dobové materiály a někdy i litinu.
Pro Vaši inspiraci navštivte náš web.