Jak vznikal závěs na orchideje

Sdílet na:
 

Zákazník si u nás objednal závěs na orchideje,který má být 2,5 metru vysoký, má být zavěšen v 15 metrech na dřevěné konstrukci a má být celkově vzdušný. Byla to pro naše kovářství výzva , a tak jsme se pustili do práce. Prvně jsme udělali model 1:1 z tenkých profilů a ten jsme do prostoru átria zavěsili na lano.

Vše vypadalo na první pokus dobře,jen se upravovaly některé detaily a rozměry. Jelikož je paní domácí zručnou keramičkou,tak si sama navrhla a udělala květináče, do kterých pak zahradník osadil orchideje. Samotná konstrukce je z kulatiny průměru 18mm a je propletena do sebe a následně nýtována. Horní zavěšení je na kovaný řetěz s přechodem do dřevěné konstrukce.

Celková váha byla 80 kg a nebylo jednoduché ji dostat nejen na místo samotné , ale i do místa zavěšení. Při práci jsme se museli bezpečně jistit , aby se nikomu nic nestalo. Vše dopadlo na jedničku a už jen čekáme jak se orchideje rozrostou a vyplní celý prostor v atriu domu. Nejen takový závěs na květiny si můžete objednat v našem kovářství,ale i jiné druhy,které najdete na našich www stránkách v kategorii držáky na květiny.

držák na orchideje

držák na květiny

závěsný držák na truhlíky