Jak vybírat zábradlí podle materiálu

Sdílet na:
 

Rozhodujete se, zda máte dát na Váš dům zábradlí dřevěné, železné nebo nerezové? Každé z těchto tří provedení má své PRO a PROTI.

  • Dřevěné zábradlí je sice nejlevnější řešení, ale udržovat takové zábradlí je po čase finančně náročné a prakticky se o takové zábradlí budete starat celý život.
  • Jiným, hojně používaným je nerezové zábradlí, které je prakticky bezúdržbové, na druhou stranu se ale nerez se nehodí všude. Působí studeným dojmem a je vhodná spíše na stavby moderního stylu. Často je bohužel vidět nerezové zábradlí na rekonstruovaných domech a chalupách, kam prostě svým vzhledem nepatří.
  • Na takové domy se nejvíce hodí zábradlí kované. Kované zábradlí má nejširší škálu provedení, je esteticky přizpůsobitelné prakticky na všechny historické slohy. V dnešní době je kované zábradlí finančně dostupné prakticky pro každého.

    Kované zábradlí je skoro bezúdržbové, protože povrchová úprava je nedílnou a nejdůležitější pracovní operací při zhotovení takovéhoto zábradlí. Na venkovní zábradlí se nanese žárový zinek, to je dokonalá ochrana proti rezivění. Na zinek se teprve aplikuje barva. Barvy používáme italské, německé, anglické a to v různých odstínech. Vše v prvotřídní kvalitě, která je léty prověřená.

    Z těchto tří variant vychází kované zábradlí nejlépe. Pokud na kované zábradlí nejsou peníze, raději počkejte, šetřete a věřte tomu, že se Vám tato investice po čase vrátí, a nebudete svého rozhodnutí litovat.