Kované kliky a štítky

Sdílet na:
 

Na našich stránkách si můžete prohlédnout jednotlivé typy provedení kovaných klik a štítků. Ty lze různě kombinovat a přizpůsobit výrobu na přání zákazníka. Pro naše klienty jsme vyráběli např. štítky ve tvaru sovy, s rýhováním, v toskánském stylu, v secesním slohu, ve tvaru mušle, jednoduché klasické štítky nebo oddělené rozety s klikou. Především na štítcích se dá experimentovat se vzhledem a designem. U kované kliky samotné to jde samozřejmě také, ale nesmí se zapomínat, že klika je vyrobena z plného materiálu a nesmí být moc těžká a dlouhá, aby netrpěla pružina v zámku a klika se časem nesvěšovala.

kovaná klikakovaná klika

Dalším důležitým detailem u našich kovaných klik je uchycení a spojení klik na vodící čtyřhran. Vymysleli jsme dvojí jištění proti vysunutí kliky, nerezovým červíkem a stavěcí segrovou pojistkou. To zaručí bezproblémový chod po dlouhá léta. Kování je velmi oblíbené díky historickému a dobovému vzhledu. Štítky přizpůsobíme i bezpečnostním požadavkům. Kované kliky najdou uplatnění jak na památkově chráněných budovách, tak i na současných moderních stavbách. Jsou vyrobeny tak, aby byly příjemné do ruky a působily elegantně. Vždy používáme tu nejkvalitnější povrchovou úpravu, kterou si můžete vybrat na našich webových stránkách v kategorii povrchové úpravy. Zde najdete staropatiny v odstínu stříbrném, měděném, zlatém a zeleném. Naše povrchové úpravy dodají kovaným klikám starobylý vzhled, a jsou odolné proti otěru, protože je zalakujeme tvrdým lakem na kov.

Patina - zlatá


Pokud si nevíte rady s výběrem, obraťte se na našeho specialisty a ten Vám poradí s výběrem, rozměry a dalšími technickými parametry.