Umělecké kovářství Praha

 

JSME UMĚLEČTÍ KOVÁŘI Z JIŽNÍ MORAVY KOUSEK OD BRNA.  K VÁM DO PRAHY A OKOLÍ TO MÁME 2 HODINY CESTY. PROTO MÁME VÍCE JAK 70 % ZÁKAZNÍKŮ PRÁVĚ Z TĚCHTO LOKALIT. POKUD MÁTE ZÁJEM O NAŠE SLUŽBY A VÝROBKY, TAK NÁS NEVÁHEJTE KONTAKTOVAT NA TEL: 608 107 107 NEBO NA E-MAILU: mittner@mittner.cz RÁDI PŘIJEDEME, PORADÍME, VYROBÍME.

Praha patří k nejkrásnějším evropským městům a její obyvatelé i návštěvníci mohou obdivovat spoustu nádherných historických budov ozdobených dílem starých kovářských mistrů. Tyto staré kované brány, lucerny, kovaná zábradlí, mříže atd, jsou dodnes inspirací mnoha kovářů. Svým detailem a precizním provedením jsou často výzvou pro nejednoho kováře nejen u nás v Čechách. Zručnost českých kovářů vždy patřila a stále patří ke světové špičce O tom se můžete sami přesvědčit na největším tradičním celosvětovém setkání uměleckých kovářů na hradě Helfštýně.

Snem nejednoho kováře je mít možnost restaurovat některé z historických děl v Praze, což ovšem není snadné. Pražské památky jsou pod dozorem Národního památkového ústavu, který přísně dbá na dodržování technologií, použití materiálů apod., aby díla neztratila svoji historickou a uměleckou hodnotu. Kovář, který se restaurátorstvím zabývá, musí být opravdu odborník a mít restaurátorskou licenci.

Umělecké kovářství Mittner se na renovacích mnoha historických děl nejen v Praze podílí, protože mu bylo Národním památkovým ústavem vydáno osvědčení: KOVÁŘ – SPECIALISTA PRO PAMÁTKOVOU OBNOVU. Zajímavá pro nás byla nejen práce na starých měšťanských domech pod Pražským hradem, ale příjemnou výzvou je pro nás i práce na nových moderních projektech, které se nyní v Praze realizují.

Na stránkách našeho kovářství můžete podívat například na postup při renovaci uměleckých děl, ale i na spoustu různých realizací v jednoduchém a moderním stylu. Od mnoha kovářství se odlišujeme především svým přístupem. U nás platí rčení, že láska k řemeslu krásná díla přináší. Až se budete příště procházet Prahou a všimnete si krásných kovářských prací, můžete si být jisti, že na některých z nich se poděly i ruce kovářů z malé kovářské dílny v Rajhradicích u Brna.

 
Aktuality Praha
Praha město kováři milované
Již několikrát jsme zmiňovali, že Praha patří k nejoblíbenějším městům našeho uměleckého kovářství. Kouzlo staré Prahy, jejích uliček a malebných zákoutí, je pohlazením pro duši a velkou inspirací pro...
Specialista pro památkovou obnovu Firma Mittner - umělecké kovářství je držitelem osvědčení č. 01109 * kovář - specialista pro památkovou obnovu * které vydal Národní památkový ústav v Praze. Umělecký kovář “Kovářem se člověk nenaučí, tím se musí narodit.“ Tato věta mého mistra, pana Brabce, mě provází celým životem a zkušenosti ukazují, že tomu tak skutečně je.
 
 

© 2021 - Umělecké kovářství Mittner, Umělecké kovářství Praha, On-line marketing - Marketingwebu.cz
Krbové nářadí, kované kliky, kované ploty