Umělecké kovářství Praha

Umělecké kovářství Praha
Sdílet na:
 

Praha patří k nejkrásnějším evropským městům a její obyvatelé i návštěvníci mohou obdivovat spoustu nádherných historických budov ozdobených dílem starých kovářských mistrů. Tyto staré kované brány, lucerny, kovaná zábradlí, mříže atd, jsou dodnes inspirací mnoha kovářů. Svým detailem a precizním provedením jsou často výzvou pro nejednoho kováře nejen u nás v Čechách. Zručnost českých kovářů vždy patřila a stále patří ke světové špičce O tom se můžete sami přesvědčit na největším tradičním celosvětovém setkání uměleckých kovářů na hradě Helfštýně.

Snem nejednoho kováře je mít možnost restaurovat některé z historických děl v Praze, což ovšem není snadné. Pražské památky jsou pod dozorem Národního památkového ústavu, který přísně dbá na dodržování technologií, použití materiálů apod., aby díla neztratila svoji historickou a uměleckou hodnotu. Kovář, který se restaurátorstvím zabývá, musí být opravdu odborník a mít restaurátorskou licenci.

Umělecké kovářství Mittner se na renovacích mnoha historických děl nejen v Praze podílí, protože mu bylo Národním památkovým ústavem vydáno osvědčení: KOVÁŘ – SPECIALISTA PRO PAMÁTKOVOU OBNOVU. Zajímavá pro nás byla nejen práce na starých měšťanských domech pod Pražským hradem, ale příjemnou výzvou je pro nás i práce na nových moderních projektech, které se nyní v Praze realizují.

Na stránkách našeho kovářství můžete podívat například na postup při renovaci uměleckých děl, ale i na spoustu různých realizací v jednoduchém a moderním stylu. Od mnoha kovářství se odlišujeme především svým přístupem. U nás platí rčení, že láska k řemeslu krásná díla přináší. Až se budete příště procházet Prahou a všimnete si krásných kovářských prací, můžete si být jisti, že na některých z nich se poděly i ruce kovářů z malé kovářské dílny v Rajhradicích u Brna.

umělecké kovářství Praha